o bella sasa !!!!

11. února 2009 v 16:44 | <XD><XD><XD>
Bifrost
V norských mýtech byl Bifrost duhový most, který spojoval lidský svět se světem bohů. Bůh jménem Heimdall most hlídal, aby po něm mohli přejít pouze bohové.
Brisy
Brisi je zkráceně Brisingamen, což byl slavný náhrdelník bohyně Froy. Runy na zadní straně Brisi říkaly "Nech lásku, ať tě vede".
Connal
Conall byl hrdina mnohých irských mýtů. Jeho přezdívkou bylo "Conall vítězný". Jméno Conall znamená ve starém keltském jazyce "vlk" nebo "ohař".
Danu
V keltských mýtech byla Danu mocnou bohyní a matkou Irských bohů. Tito bozi si říkali "Tuatha dé Danann," což znamená "Lidé Danu".
Embarr
V irských mýtech byl Embarr kouzelný kůň, který mohl běžet po vodě stejně snadno jako po zemi. Patřil zlatovlasé Niamh princezně pohádkové říše Tír na nÓg, což znamená "Země mládí".
Firewalker
Jméno "Ten, který chodí ohněm" označuje mýtického norského hřebce, který mohl chodit ve vzduchu a ohněm. Patřil Frey, bohu míru a hojnosti a bratru Froya.
Froya
Froya nebo také Freya byla norská bohyně lásky a krásy a také majitelka náhrdelníku Brisingamen. Anglické slovo "Friday" - pátek - pochází pravděpodobně z výrazu "Freyin den."
Fylgie
V norských mýtech byla Fylgie zvířecí duch, který dával pozor na člověka. Stejně jako strážný anděl. Lidé mohli své Fylgie někdy vidět ve snu.
Iduna
V norských mýtech byla Iduna bohyní jara. Každý den dávala každému z norských bohů jedno ze svých kouzelných jablek mládí.
Kelpie-Pooka
V keltských mýtech byly Kelpie říční koně ze Skotska a Pookas Irské víly, které se někdy proměňovaly za koně. Kelpie i Pookas si rády dělaly z lidí legraci a pokud by se na nich chtěl někdo zkusit projet, okamžitě by utekly.
Lakehorse
Norské i keltské mýty vyprávějí příběhy o jezerních koních. V některých příbězích se lidem podařilo přilákat jezerní koně na pevnou zem a pracovali s nimi. Ale pokud by jezerní kůň zahlédl třeba jen kaluž vody, utekl by zpět do jezera.
Melusine
V Keltské mytologii byly meluzíny vodní víly, které žily v pramenech některých řek. Na zemi měly nohy, ale pokud se dostaly do vody - i pro koupel - nohy se jim změnily v ploutve.
Mjolnir
V norských mýtech bylo Mjolnir kouzelné kladivo Thora, boha hromu a blesku. Když Thor Mjolnir vyhodil do vzduchu, vždy se vrátilo do jeho ruky.
Ran
V norských mýtech byla Ran bohyně oceánu. Norští námořníci říkávali moři "Cesta Ran" a nabízeli jí dárky výměnou za ochranu na svých cestách.
Rauni
Ve finských mýtech byla Rauni bohyně sklizně a hojnosti. Ona a její bratr Ukko, bůh hromu, přinášeli bouře a déšť, aby mohly plodiny růst.
Rhiannon
Ve Welšské mytologii byla Rhiannon bohyně koní. Její bílý hřebec uměl jít rychleji, než všechny ostatní koně běželi.
Rimfaxe
V norských mýtech byl Rimfaxe koněm Nat, bohyně noci. Každou noc tahal po nebi tmu a měsíc.
Signy
Signy je oblíbené skandinávské jméno, které jsme si půjčili jako přezdívku pro Švédskou jezerní příšeru Storsjön, mýtické stvoření, jako je Skotská obluda z Loch Ness, Ve Švédsku tomuto tvorovi říkají Storsjöodjuret nebo Storgläffsn, ale v češtině se tato slova dají vyslovit velice obtížně.
Skinfaxe
V norských mýtech byl Skinfaxe koněm Daga, boha dne. Každý den tahal světlo slunce oblohou.
Sleipnir
V norské mytologii byl Sleipnir kouzelný kůň s osmi nohama, který se mohl pohybovat ve vzduchu. Patřil Odinovi, bohovi vědění a králi norských bohů.
Thor
V norských mýtech byl Thor bohem hromu a měl kouzelné kladivo Mjolnir. Anglické slovo "Thursday" (čtvrtek) pochází z výrazu "Thor's day - Thórův den."
Urd
V norských mýtech byla Urd jednou ze tří bohyní, které rozhodovaly o osudech jak lidí, tak bohů. Ona i její sestry zalévaly ze své studně Yggdrasil obrovský strom, který spojoval všechny světy.
Viking
Vikingové byli Skandinávští válečníci, objevitelé a obchodníci, jejichž lodě ovládaly moře severní Evropy od roku 800 až do 1066. Jedna skupina Vikingů vedená Leifem Erikssonem doplula dokonce až do severní Ameriky!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mozek z mozkovny mozek z mozkovny | 6. dubna 2009 v 13:50 | Reagovat

co to je?

2 majitelka blogu! majitelka blogu! | 7. dubna 2009 v 13:15 | Reagovat

to jsou jména koní bella sara ale ne všechna!=(=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama